Koncert 4 Pory Miłowania

17 maja w naszym Ogrodzie Zimowym odbył się koncert charytatywny zespołu Cztery Pory Miłowania. Był to pierwszy koncert w naszej restauracji i jak potwierdzali wszyscy goście zakończył się pełnym sukcesem. Mieliśmy komplet gości – około 60 miejsc siedzących i 50 stojących. Po koncercie odbyła się licytacja oraz poczęstunek przygotowany przez naszych kucharzy.

Głównym powodem organizacji koncertu była zbiórka pieniędzy na terapię dla Bartka Wejera z Wierzchucina. Choruje on na bardzo rzadką, nieuleczalną i śmiertelną chorobę genetyczną MPAN – NBIA. Jedyną szansą na ratunek dla Bartka jest eksperymentalna terapia w Hiszpanii, która jak się domyślacie kosztuje krocie i nie jest refinansowana z NFZ.

Cztery Pory Miłowania zgodziły się całe honorarium przeznaczyć na kurację Bartka – zagrali w pełni charytatywnie. Wszystkie środki ze sprzedaży biletów oraz z licytacji ofiarowanych przez darczyńców fantów trafiły w całości, bezpośrednio do Bartka.

Zespół grał jak natchniony. Byłem na ich 4 koncertach i ten podobał mi się zdecydowanie najbardziej. Było sporo fanów Czterech Pór Miłowania ale i sporo osób słyszało ich po raz pierwszy – wszyscy byli pod dużym wrażeniem.

Natchnienie udzieliło się chyba gościom, trudno bowiem inaczej wytłumaczyć to, co się działo podczas licytacji. Jeden z gości przelicytowywał sam siebie od 500 do 800 zł za lniane poszewki od MIJO LINE - pracownia lnu. Zapłacono 2000 zł za butelkę wina od Vininova, w sumie 2900 zł za zestawy kosmetyków od Aquayo, 2200 za zaproszenia od Pałac Ciekocinko Hotel Resort & Wellness, 1000 zł za nocleg dla dwóch osób w Pałac Sasino, 800 zł za strzyżenie z koloryzacją w salonie Salon Fryzjerski Pola w Lęborku. Były pojedynki między miastami, licytowanie wewnątrz-rodzinne i siłowanie na rękę z Pawłem za 300 zł (oczywiście Paweł jak zawsze wygrał). Pełna lista licytacji będzie w osobnym poście.
Ostatecznie zebraliśmy 15 500 zł z samej licytacji, po dodaniu 10 180 z biletów mamy dla Bartka 25 680 zł. Przyznam, że w najśmielszych snach na tyle nie liczyliśmy. Mamy nadzieję, że ta kwota znacznie przybliży Bartka do kuracji w Hiszpanii.

Czas na podziękowania.
Przede wszystkim wielkie dzięki dla zespołu Cztery Pory Miłowania za świetny koncert zagrany w 100% charytatywnie.
Dzięki wszystkim gościom za tak liczne przybycie, uważne słuchanie koncertu i niesamowitą szczodrość przy licytacji.
Dzięki dla Vininova za wino, którą pobiło rekord licytacji (2000 zł) oraz Winne Pola - dostawca win do najlepszych restauracji za podarowanie nam Prosecco na drinka powitalnego (100 kieliszków).
Dzięki dla ofiarodawców wszystkich licytowanych nagród.
Dzięki dla Lilly Rychetsky z Pałacu w Ciekocinku, która założyła gorącą linię z szefostwem, dzięki czemu na licytację trafił nocleg w pokoju Executive na 2 noce dla 2 osób i zaproszenie VIP na Jubileusz 10. Edycji Baltica Equestrian Tour

Dzięki dla Greg Fdg za kontakt z zespołem i namówienie ich na udział w przedsięwzięciu (choć wiem, że trudno nie było ;-)) No i za późniejsze didżejowanie.

Dzięki dla Piotr Kanigowski z Yellowphoto za obsługę fotograficzną (nie dość, że za darmo, to jeszcze za bilet zapłacił).

Dzięki dla Katarzyna Dmochowska za kontakt z Państwem Wejer, pomoc w organizacji imprezy i ogarnięcie sprzedaży biletów. No i za przekazanie apartamentów W Osiekach na nocleg po koncercie - cała kasa tez dla Bartka.

Dzięki za zaangażowanie dla całego zespołu Ewa Zaprasza - Hanek, KatarzynaJacekCezaryAgnieszkaAnnaMagdaMagdaKinga, Ania, WojtekArekDanielMateuszBartoszSzymonMarcin Dmochowski i gościnnie Maja (bramka + asysta przy licytacji).

Dzięki dla Aleksandra Chmiel i Konrad Chmiel za inspirację – bez Waszych finałów WOŚP w salonie Pola nie byłoby tego koncertu.

Mam nadzieję, że to nie ostatnia nasza impreza tego typu.

 

Więcej o Czterech Porach Miłowania:
https://www.facebook.com/czteryporymilowania/?tn-str=k*F

Więcej o pomocy dla Bartka:
https://www.facebook.com/Na-ratunek-Bartkowi-234958370652622/

Więcej informacji o chorobie i kuracji:
https://www.facebook.com/nbia.polska/

Wróć